Jak oświetlić łazienkę

Osoby zajmujące się projektowaniem wnętrz dobrze wiedzą, że jednym z podstawowych warunków jest dobór właściwego oświetlenia. Intensywność i kąt padania światła wydobywa wszystkie walory estetyczne przestrzennego układu elementów.

Dlatego należy dobrze przemyśleć wybór lampy do łazienki, kuchni, sypialni czy pokoju przeznaczonego na pracę i naukę. Na rynku dostępne są różne rodzaje oświetlenia, na przykład lampy łazienkowe mogą być mocowane na suficie, ścianach, pod lub nad lustrem, wewnątrz szafek a nawet w kabinach prysznicowych. Szczególną popularnością cieszą się lampy łazienkowe wmontowywane do sufitów kasetonowych. Na ogół jest ich kilka, przez co uzyskujemy równomierne oświetlenie całej przestrzeni. Ciekawe efekty daje zastosowanie światła bocznego w zależności od tego, czy kinkiety łazienkowe umieścimy na sąsiadujących czy przeciwległych ścianach.

Ważne jest nie tylko rozmieszczenie źródeł światła ale też jego intensywność. A to już zależy od indywidualnych gustów i potrzeb. Kinkiety łazienkowe dają ciepłe, stonowane światło sprzyjające relaksowi podczas kąpieli w wypełnionej aromatyczną pianą wannie.
Świetlówki obok luster służą do rozjaśniania niewielkich przestrzeni ale za to intensywnie, co jest niezbędne przy goleniu lub robieniu starannego makijażu. Lampy łazienkowe górne ułatwiają dokładne sprzątanie i czyszczenie wszystkich urządzeń sanitarnych znajdujących się w łazience.

Jeśli nawet zamontujemy lampy do łazienki w większej ilości, możemy je włączać wybiórczo w zależności od potrzeby w danym momencie, przez co oszczędzamy energię i zachowujemy na co dzień zasady ekologii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *