Domy drewniane z bali- wprowadzenie

Domy drewniane z bali- alternatywa dla klasycznego budownictwa 

Domy drewniane to ikona filmów z cowboy’ami, wysuniętych daleko poza cywilizację osad i dziewiczych rejonów Kanady czy też Skandynawii. Nie jedna osoba już od dawna marzyła o takim domu a teraz większość z nas może sobie na niego pozwolić. Przemysł budowniczy rośnie rok do roku a zapotrzebowanie na domy jest ledwo pokrywane przez obecnie istniejące przedsiębiorstwa. Dzisiejszy klient nie chce mieć już zwykłego domu, chciałby czegoś innego a może nawet tańszego niż klasyczna konstrukcja i właśnie w tym momencie przychodzą domy drewniane z bali. Tego rodzaju domy budowane są w znacznej mierze drewna, uszczelniane często naturalnymi materiałami dzięki czemu można tutaj mówić o domu połączonym z naturą. Organiczne składniki budowli sprawiają że dom oddycha dzięki czemu możemy zapomnieć o pleśni czy też bardzo nagrzanych pomieszczeniach w okresie letnim.

Domy drewniane z bali pod klucz o czym warto pamiętać?

Tego rodzaju konstrukcje są tańsze, wyglądają efektowniej i przy odpowiedniej konserwacji wytrzymają z nami całe lata jednak jest to wciąż dom narażony na wiele niebezpieczeństw. Pierwszym i chyba najbardziej oczywistym zagrożeniem dla całkowicie drewnianej konstrukcji jest pożar. Ciepłe lata, okresy bez deszczowe i mała iskra czasami wystarcza żeby spłonął cały las dlatego wcześniej warto odpowiednio zabezpieczyć konstrukcje na taką ewentualność. Dobrym pomysłem są specjalne impregnaty dedykowane dla okładzin drewnianych, oraz drewna samego w sobie w domach. Impregnaty pozwolą zachować oryginalny kolor budynku, zabezpieczą drewno przed pękaniem i uchronią je przed możliwością samozapłonu w okresach suszy.

Domy drewniane a ich wytrzymałość.

Wytrzymałość domów drewnianych jest mniejsza niż tych klasycznych budynków, które jesteśmy w stanie zobaczyć w typowych polskich miastach. Budynki drewniane są mniej podatne na modyfikacje i znacznie trudniej je później sprzedać jednak górują one jednym nad resztą. Dom drewniany możemy postawić znacznie mniejszymi kosztami niż klasyczny, dzięki temu takie rozwiązanie może trafić do większej rzeszy osób. Różnica w cenie może sięgać nawet 100 tysięcy złotych, a sam budynek i tak wytrzyma z nami kilkadziesiąt lat. Budynki drewniane to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie przywiązanie do natury, niskie koszty, oraz  brak przywiązania do jednego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *